Nasz proces projektowy: Jakie pytania zadajemy przed rozpoczęciem projektu?

Nasz proces projektowy: Jakie pytania zadajemy przed rozpoczęciem projektu?

Dobry projekt to o wiele więcej niż ładne obrazki, wybór mebli czy  idealnie wystylizowane poduszki. Żeby zaprojektować wnętrze szyte na miarę musimy dobrze poznać naszego klienta i jego potrzeby. Przeczytajcie jak wygląda nasz proces projektowy zza kulis 🙂

 

Poznanie klienta  jest niezbędne, aby pomóc mu urzeczywistnić jego wizję. Chociaż każdy projekt jest wyjątkowy, pytania, które zadajemy na początku tego procesu ą często bardzo podobne (zależą oczywiście od zakresu projektu). Nasi klienci znajdują je w swoim panelu Homsy w zakładce formularz informacyjny.

Jakie cele ma spełniać Twoja przestrzeń?

To pytanie może wydawać się proste, ale zrozumienie intencji stojącej za projektem obejmuje wiele czynników wykraczających poza podstawową funkcję pomieszczenia.

 

Lubimy zadawać pytania o wszystko, od codziennego użytkowania, przez to, jak nasz klient wyobraża sobie życie w tej przestrzeni, po to, gdzie rano chce napić się kawy. Jeśli chodzi o to, gdzie spędzasz czas każdy szczegół jest dla nas ważny. W końcu inaczej zaprojektujemy przestrzeń dla wielkomiejskiego singla a inaczej dla dużej rodziny z małymi dziećmi i psem. 

 

Informacje te wpływają na każdą podejmowaną przez nas decyzję, od materiałów użytych w projekcie po układy mebli.

Jak opisałbyś swój styl?

Opisanie swojego stylu (tego obecnego czy też wymarzonego) nie jest proste, dlatego odkryliśmy, że klienci świetnie opisują swoje preferencje przez inspiracje. Prosimy klientów zarówno o zamieszczenie ich w formularzu jak i o krótki opis co akurat w tym wnętrzu przyciągnęło ich wzrok. 

 

Zagłębienie się w to co i dlaczego przyciąga Cię do danego typu wnętrz , pomoże Ci zacząć definiować styl i wybierać funkcje, które chcesz uwzględnić w swoim projekcie.

 

Jedyną pułapką, w którą możemy wpaść zachwycając się zdjęciami inspiracyjnymi na pinterest czy zagranicznych blogach jest zbudowanie nierealistycznych oczekiwań względem naszego wnętrza. Jedną z barier może być budżet, wnętrza te są bardzo często projektowane i wykonywane z ogromnym rozmachem i użyciem najdroższych materiałów. Najczęściej też zachwycamy się inspiracjami oświetlonymi kalifornijskim słońcem wpadającym przez ogromne okna. Zdjęcia, które widzimy na wnętrzarskich serwisach są dodatkowo stylizowane, doświetlane a następnie poprawiane w photoshopie. Troszkę jak instagramowe modelki poprawione filtrem :). Dlatego inspirujmy się, ale z głową!

Co lubisz a czego nie lubisz we wnętrzu, w którym obecnie mieszkasz?

Niezależnie od tego, czy remontujesz obecne wnętrze czy przeprowadzasz się do zupełnie innej przestrzeni, ważne jest, aby zastanowić się, które aspekty obecnego domu kochasz i chcesz zachować. Może to być wszystko, od ulubionego kawałka pamiątki po element funkcjonalny, który sprawdzał się przez lata. 

 

Równie ważne, a może nawet ważniejsze jest zidentyfikowanie elementów, które irytowały Cię od lat.  Może potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, wygodniejszych krzeseł lub marzysz o lepszym oświetleniu poszczególnych stref?