Skandynawski
To obecnie najpopularniejszy styl w mieszkaniach Polaków. Pomieszczenia urządzone według niego są jasne, przestronne i ponad wszystko funkcjonalne. Rolę główną w stylu skandynawskim odgrywa biel, szarość i naturalne dodatki (drewno i wiklina) Meble w stylu skandynawskim są minimalistyczne i proste w formie a podłogi najczęściej zrobione są z grubych desek lub parkietu. Dla nadania wyjątkowości wnętrzom używa się wyrazistych dodatków, takich jak kolorowe poduszki czy obrazy, nie można jednak zapominać o umiarze.
Boho
Jest kolorowy, artystyczny i pełen fantazji. Przypomina trochę patchwork: jest w nim sporo hipisowskiego luzu, elementy etniczne, design lat 60tych czy elementy ludowe. We wnętrzach boho jest przytulnie i nieformalnie, często znajdziemy w nich osobiste pamiątki z podróży czy elementy nawiązujące do ruchu eko, na ścianach wiszą obrazy i gobeliny. Podłogi zdobią kolorowe dywany, meble to najczęściej antyki. Nieodłącznym elementem przestrzeni w stylu boho są rośliny, często stojące lub wiszące w kolorowych doniczkach.
Retro
Dobre wzornictwo nigdy się nie starzeje, na co dowodem jest ciągła popularność stylu retro i designu z lat 50tych, 60tych czy 70tych. Styl retro jest prosty, niebanalny i bardzo funkcjonalny. Jest sentymentalnym powrotem do przeszłości, nie można go jednak mylić z odwzorowywaniem mieszkań (meblościanki nadal są passe). Meble mają mocną, określoną formę, odważne wzory i kolory. Najczęściej używanymi materiałami są matowe lny, lekko połyskujące aksamity i plusze, których kolory są nasycone i odważne (np. oranże). W stylu tym świetnie zagrają też tapety i zasłony w geometryczne czy zwierzęce wzory.
Glamour
Przepych, blask, stylowe meble i starannie dobrane dodatki. Styl Glamour, kwintesencja elegancji, od lat ma swoje stałe grono wielbicieli. W warstwie kolorystycznej widać wyraźnie nasycone barwy, takie jak butelkowa zieleń, granat czy bordo, poprzecinane złotymi czy srebrnymi dodatkami. W salonach Glamour znaleźć można kryształowe żyrandole, pikowane sofy (Chesterfield) i marmurowe lub szklane stoliki. Jako dodatki świetnie sprawdzą się drapowane zasłony, bogato zdobione ramki ze zdjęciami, kryształowe wazony ze świeżymi kwiatami.
Rustykalny
Sielskość, spokój i kontakt z naturą, możliwy do uzyskania niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy w ruchliwym centrum miasta. Podstawą tego stylu jest prostota i bezpretensjonalność. Materiały, z których wykonane są meble, dodatki i posadzki to najczęściej drewno (często bielone, ługowane lub przecierane) i kamień. Istotne są też dekoracje, najlepiej w tej roli sprawdzą się przedmioty z duszą. Rustykalne tkaniny to len, bawełna i wełna. Kolorystyka obowiązująca w tym stylu to jasne, naturalne barwy jak biel, ecru czy beż. Można pokusić się o ludowe akcenty, ważne jednak, żeby dobrane były na tyle subtelnie, aby dodawały uroku zamiast przerysowywać pomieszczenia.
Klasyczny
Styl klasyczny to wygoda, elegancja i dobry smak. Nie ma w nim ściśle określonych zasad, jest za to spokojne czerpanie inspiracji z najlepszych elementów minionych epok. W stylu klasycznym antyki powinny być mieszane z prostymi meblami, mile widziany jest delikatny dekor czy ozdobne gałki. Meble powinny być wykonane z solidny, naturalnych materiałów a ich kolorystyka powinna oscylować wokół bieli i naturalnych kolorów drewna.Najważniejsze dodatki to: piękne tekstylia (jak ciężkie np. bordowe zasłony lub dywan) i eleganckie dekoracje (wazony, świeczniki).
Loftowy
Otwarty, jasny, przestrzenny. Styl loftowy nie wymaga, co prawda, mieszkania w starej fabryce, ale warto aby w Twoim M sufity były wyższe niż przeciętnie, okna duże a przestrzenie otwarte. Na ścianach świetnie sprawdzi się odkryta cegła, beton lub biel, na podłogach żywica, przemysłowy parkiet czy zwykła betonowa wylewka. W loftach świetnie wyglądają odkryte elementy konstrukcyjne: instalacje (rury i przewody) czy odkryte belki sufitowe. Przy monochromatycznym wnętrzu w meblach i dodatkach możemy pozwolić sobie na nutkę szaleństwa i akcesoria funkcjonujące w innych stylach (nawet glamour).
Art Deco
Art Deco to wysoka jakość, elegancja i sentymentalizm. Styl ten charakteryzuje obecność we wnętrzu antyków, połyskiliwych faktur i bogato zdobionych materiałów. Jest wyjątkowo wymagający, nie ma w nim mowy o przypadkowości czy niedoróbce a jego wizytówką jest dopracowany detal. W kolorystyce króluje czerń i biel oraz w dalszej kolejności głębokie burgundy i granaty połączone ze złotymi wykończeniami. Styl dopuszcza jedynie szlachetne materiały. Jeśli drewno- to najtwardsze, jeśli tekstylia to z jedwabiu lub aksamitu. W pomieszczeniach często znajdziemy kryształowe żyrandole czy marmur.
Vintage
Dobry design nigdy się nie starzeje, na co niezbitym dowodem jest styl Vintage. Chcąc cieszyć się wnętrzem z duszą należy polubić polowanie na stare przedmioty, bo styl ten opiera się na rzeczach starszych niż 20-25 lat. Nie muszą to być drogie antyki, wystarczy, że będą miały historię, oryginalny design, albo będą wykonane w ciekawy sposób. Kluczem, do aranżacji vintage są stylowe meble i dodatki, jak np. fotel 366 Chierowskiego czy wazon lub jedna z figurek z Ćmielowa. Tkaniny (zasłony czy tapicerki mebli) delikatny len i flausz, a zaraz za nimi lekko połyskujące, ciężkie aksamity.