Harmonogram prac remontowych

Harmonogram prac remontowych

To, w jakiej kolejności będziemy wykonywać poszczególne prace remontowe, może okazać się kluczowe dla powodzenia całej inwestycji. Dlaczego? Bo popełnione tutaj ewentualne mogą cały proces skomplikować i wydłużyć, a także, co chyba najważniejsze, narazić nas na dodatkowe koszty.

 

Pamiętaj, aby na początku ustalić z ekipą remontową zakres wykonywanych prac – najlepiej w formie dość szczegółowego dokumentu, który będzie określał co, jak i kiedy zrobią. Zawrzyj w nim także datę startu remontu.

 

Zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak krok po kroku zaplanować i przeprowadzić prace remontowe. Jeśli w trakcie prac wykończeniowych Ty, lub ekipa z którą pracujesz będziecie mieć pytania pamiętaj, że służymy pomocą

REKOMENDOWANA KOLEJNOŚĆ PRAC REMONTOWYCH:

  1. Przekaż wykonawcy schematy techniczne i wizualizacje, które dostałeś od Homsy, poinformuj o ważnych elementach (jak np. klimatyzacja).
  2. Remont zaczynamy od zmian, które ingerują w ściany. Na tym etapie korygujemy otwory drzwiowe, zmieniamy ustawienie ścian, wprowadzamy zmiany w elektryce czy instalacjach wod-kan.
  3. Kolejnym krokiem jest łazienka. Na inwestycje należy dostarczyć już na samym początku wszystkie elementy podtynkowe, które wymagają osadzenia w podłożu lub ścianie. Ta sama zasada dotyczy parapetów.
  4. Na tym etapie warto zamówić pomiar podłogi oraz drzwi wewnętrzne. Są to elementy wyposażenia, na które czas oczekiwania jest długi.
  5. Po montażu wszystkich pod-tynków oraz ewentualnych zabudów GK przystępuje się do kładzenia płytek.
  6. Po wykonaniu wszystkich tzw.”brudnych” prac pozostaje gładzenie ścian i malowanie ich pierwszą warstwą.
  7. To idealny moment aby na mieszkaniu pojawił się stolarz. Powinien wykonać dokładny pomiar i sprawdzić czy występują ewentualne „przeszkody”, które mogą źle wpłynąć na zabudowę. Wykonawca na podstawie rekomendacji powinien wprowadzić poprawki.

  8. Po pomiarach przez stolarza poproś o szczegółową wycenę uwzględniającą: przybliżoną ilość materiału, jego cenę, koszt montażu i transportu oraz wykaz terminów. Pamiętaj aby podpisać z nim umowę

  9. Moment czekania na meble jest idealny na montaż drzwi i podłogi. Koniecznie trzeba zabezpieczyć je przed zniszczeniem obklejając tekturą lub folią.

  10. Oba te montaże należy skontrolować. W przypadku podłogi koniecznie sprawdź łączenia desek. Upewnij się że drzwi do łazienki / toalety posiadają podcięcia wentylacyjne. Sprawdź również czy odcień zgadza się z innymi modelami. Ważne! Każda rama od drzwi powinna być na dole „zasylikowana” u podłoża aby podczas mycia podłogi uniknąć spuchnięcia płyty z której są wykonane wszystkie ramy i drzwi.